1656 во уметноста

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Список на години во уметноста (Табела)
1646164716481649165016511652 •   
165316541655 1656 165716581659
   1660166116621663166416651666
Поврзан временски период или предмет
1653165416551656165716581659
1620-тите1630-тите1640-тите1650-тите1660-тите1670-тите1680-тите
16 век17 век 18 век
Уметност Археологија Архитектура Книжевност Музика Наука повеќе

1656 година во уметноста содржи некои значајни настани.

Настани[уреди | уреди извор]