1640 во науката

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Список на години во науката (Табела)
1630163116321633163416351636 •   
163716381639 1640 164116421643
   1644164516461647164816491650
Поврзан временски период или предмет
1637163816391640164116421643
1610-ти1620-ти1630-ти1640-ти1650-ти1660-ти1670-ти
16 век17 век 18 век
Уметност Археологија Архитектура Книжевност Музика Наука повеќе

1640 година во науката содржи некои значајни настани.

Настани[уреди | уреди извор]