1529 во науката

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Список на години во науката (Табела)
1519152015211522152315241525 •   
152615271528 1529 153015311532
   1533153415351536153715381539
Поврзан временски период или предмет
1526152715281529153015311532
1490-ти1500-ти1510-ти1520-ти1530-ти1540-ти1550-ти
15 век16 век 17 век
Уметност Археологија Архитектура Книжевност Музика Наука повеќе

1529 година во науката содржи некои значајни настани.

Настани[уреди | уреди извор]