1511 во науката

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Список на години во науката (Табела)
Поврзани теми од периодот

1511 година во науката содржи некои значајни настани.

Настани[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Victor, Joseph M. (1978). Charles de Bovelles, 1479-1553: an Intellectual Biography. Genève: Droz.