11 октомври (починале)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
1670  Луј Ле Во — истакнат француски барокен архитект.
1961  Чико Маркс — американски глумец.
1963  Жан Кокто — француски писател.