Штокбах

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Штокбах
Stockbachwindung.JPG
Местоположба
Физички особености
УстиеВипер (Зале)
Особености на сливот

Штокбах е река во Саксонија-Анхалт, Германија.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Координати: 51°37′27″N 11°24′12″E / 51.62417° СГШ; 11.40333° ИГД / 51.62417; 11.40333