Шоичи Нишимура

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Шоичи Нишимура
Лични податоци
Роден на 30 ноември 1911(1911-11-30)
Роден во Јапонија
Починал на 22 март 1998(1998-03-22) (возр. 86)
Позиција Напад
Репрезентација
Години Екипа Натп. (Гол.)
1934 Јапонија Јапонија 2 (1)

Шоичи Нишимура (роден 30 ноември 1911) — јапонски фудбалер.

Репрезентативна кариера[уреди | уреди извор]

Шоичи Нишимура бил член на јапонската репрезентација на Летните олимписки игри 1936.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1934 2 1
Вкупно 2 1

Надворешни врски[уреди | уреди извор]