Широ Азуми

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Јапонија Широ Азуми
Лични податоци
Роден во Јапонија
Позиција Напад
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
Osaka SC
Репрезентација
1923–1925 Јапонија Јапонија 3 (0)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари.
† Учества (Голови).

Широ Азуми — поранешен јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1923 2 0
1924 0 0
1925 1 0
Вкупно 3 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]