Прејди на содржината

Шигеру Такахаши

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Шигеру Такахаши
Лични податоци
Роден во Јапонија
Позиција Напад
Репрезентација
Години Екипа Натп. (Гол.)
1927 Јапонија Јапонија 2 (0)

Шигеру Такахаши — поранешен јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1927 2 0
Вкупно 2 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]