Шамисен

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Токиска гејша со шамисен, околу 1870 година

Грешка во Lua во Модул:Lang, ред 15: attempt to index field 'lang_name_table' (a nil value), исто така е познат и како Грешка во Lua во Модул:Lang, ред 15: attempt to index field 'lang_name_table' (a nil value), е традиционален јапонски инструмент со три жици, на кој се свири со помош на перце - бачи.

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]