Шаблон:Country data Чешка

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Padlock.svg

Овој високоризичен шаблон е заштитен од уредување со цел да се спречи вандализам. (дневник на заштувања). Ве молиме дискутирајте ги измените во страницата за разговор или барајте отстранување на заштитата. Можете да користите {{editprotected}} на страницата за разговор за да побарате од администарторот да изврши уредување наместо вас.

Икона за документација Шаблонска документација

Шаблон:Country data Чешка е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку шаблоните знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Чешка

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Чешка Наслов на главата статија (Чешка)
flag alias Flag of the Czech Republic.svg Назив на сликата (File:Flag of the Czech Republic.svg, прикажана горе-десно)


Алијаси што пренасочуваат

Шаблонов може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон овој шаблон):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
ЧЕШ (преглед) Чешка Чешка

Пример за употреба

  • {{знаме|Чешка}} Чешка
  • {{знамеикона|Чешка}}Чешка

Употреба на алијас за пренасочување

  • {{знамеикона|ЧЕШ}}Чешка
  • {{државнознаме|ЧЕШ}} Чешка
  • {{знаме|ЧЕШ}} Чешка

Сродни шаблони

Погледајте ги и следниве сродни шаблони што содржат country_data: