Предлошка:Country data Чешка

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Padlock.svg

Оваа високоризична предлошка е заштитена од уредување со цел да се спречи вандализам. (дневник на заштувања). Ве молиме дискутирајте ги измените во страницата за разговор или барајте отстранување на заштитата. Можете да користите

  1. пренасочување Предлошка:Пвп на страницата за разговор за да побарате од администарторот да изврши уредување наместо вас.
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Чешка е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Поврзано: Знаме на Чешка

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Чешка Наслов на главата статија (Чешка)
flag alias Flag of the Czech Republic.svg Назив на сликата (File:Flag of the Czech Republic.svg, прикажана горе-десно)


Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
ЧЕШ (преглед) Чешка Чешка

Пример за употреба

  • {{знаме|Чешка}} Чешка
  • {{знамеикона|Чешка}}Чешка

Употреба на алијас за пренасочување

  • {{знамеикона|ЧЕШ}}Чешка
  • {{државнознаме|ЧЕШ}} Чешка
  • {{знаме|ЧЕШ}} Чешка

Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: