Шаблон:Регистрирајсе

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Здраво! Забележав некои од Вашите уредувања и навистина ги ценам придонесите што ги правите на Википедија. Мило ми е што му помагате на проектот! Би било пожелно и корисно да направите Ваша корисничка сметка. Брзо е, бесплатно и анонимно (не мора да давате информации за вашиот личен живот).

Кога сте најавени, можете да правите многу работи што нерегистрираните корисници не можат, како на пример: создавање нови страници, подигнување слики и друга медија, преместување страници и следење на промените на статиите што често ги уредувате. Тоа ѝ помага и на заедницата — Википедијанците полесно ќе Ве запаметат ако имате корисничко име!

Ако Ви се потребни повеќе информации за придобивките од создавање на сметка, стиснете тука. Откако ќе се регистрирате, може слободно да ми се обратите ако Ви е потребно нешто! Не заборавајте да ги потпишувате пораките што ги оставате на страници за разговор, со внесување на четири тилди (~~~~). За повеќе информации околу уредувањето, видете го почетниот курс. --

Икона за документација Шаблонска документација[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Користење[уреди извор]

Овој шаблон треба да се користи со {{subst:}}. За да го поставите на страница за разговор со анонимен корисник, внесете {{subst:Регистрирајсе}}. Нема потреба да го внесувате вашиот потпис, бидејќи шаблонот автоматски го додава.

Изборни параметри:

  • За да направите врска до вашата страница за разговор на текстот „обратете ми се“, внесете го вашето корисничко име како прв параметар, вака: {{subst:Регистрирајсе|ИМЕ}}

Видете исто така[уреди извор]

За регистрирани корисници[уреди извор]