Предлошка:Зачленисе/doc

Од Википедија — слободната енциклопедија

Користење[уреди извор]

Оваа предлошка треба да се користи со {{subst:}}. За да го поставите на страница за разговор со анонимен корисник, внесете {{subst:Зачленисе}}. Нема потреба да го внесувате вашиот потпис, бидејќи предлошката автоматски го додава.

Изборни параметри:

  • За да направите врска до вашата страница за разговор на текстот „обратете ми се“, внесете го вашето корисничко име како прв параметар, вака: {{subst:Зачленисе|ИМЕ}}

Поврзано[уреди извор]

За зачленети корисници[уреди извор]