Прејди на содржината

Предлошка:Добредојде

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Предлошка:Добредојде2)

Добре дојде!

Здраво, Добредојде, и добре дојде на Википедија! Благодарам за Вашите придонеси. Се надевам дека Ви се допадна проектов и дека одлучивте да останете. Еве неколку страници кои можеби ќе Ви се најдат како корисни:

Се надевам дека ќе уживате во уредувањето овде и во тоа што сте Википедијанец! Ве молам потпишувајте ги Вашите пораки на разговорните страници со внесување на четири тилди (~~~~); ова автоматски ќе го внесе Вашето корисничко име и датумот. Ако Ви треба помош, видете ја страницата Википедија:Прашања, прашајте ме мене на мојата страница за разговор, или поставете го прашањето на оваа страница, а потоа ставете {{помош}} пред прашањето. Уште еднаш, добре дојде!

Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Употреба[уреди извор]

За да го искористите оваа предлошка, додадете {{subst:добредојде}} на страницата за разговор на корисникот.

За анонимни корисници[уреди извор]

Поврзано[уреди извор]