Шаблон:Број на вонсончеви планети

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Заклучно со 1 октомври 2017 г. г. откриена е 3.671 планетa во 2.751 систем, од кои 616 имаат повеќе од една планета.[1]

Икона за документација Шаблонска документација[создај]

Наводи

  1. Шнајдер, Ј.. „Интерактивен каталог на вонсончеви планети“. Енциклопедија на вонсончеви планети. http://exoplanet.eu/catalog.php. посет. 1 октомври 2017 г. г. (англиски)