Шаблон:Барање за лиценца

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Проблеми со авторските права за [[:Слика:{{{1}}}]][уреди извор]

Проблем со авторските права

Ви благодариме за подигнувањето на [[:Слика:{{{1}}}]]. Меѓутоа, моментално недостигаат информации за статусот на авторските права врз неа. Википедија многу сериозно ги сфаќа авторските права. Доколку не се одреди лиценцата и изворот на сликата, можно е таа да биде избришана во краток временски рок. Ако ги знаете овие информации, можете да додадете ознака за лиценцата на страницата за опис на сликата.

Ако имате било какви прашања, слободно прашајте ги на Википедија:Прашања за авторски права. Ви благодариме за соработката. --

Икона за документација Шаблонска документација[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]
Оваа шаблонска документација е превметната од Шаблон:Барање за лиценца/doc [уреди]

Користење[уреди извор]

Messagebox info.svg Белешки за користење на шаблонов
  • Овој шаблон има еден изборен параметар, каде што треба да се внесе името на сликата (со префиксот „Слика:“).
  • Секогаш subst:-увајте го овој шаблон, внесувајќи {{subst:Барање за лиценца}} наместо {{Барање за лиценца}}.
  • Нема потреба да го оставате вашиот потпис, бидејќи шаблонот сам го прави тоа за вас.