Прејди на содржината

Предлошка:Барање за лиценца

Од Википедија — слободната енциклопедија

Проблеми со авторските права за [[:Слика:{{{1}}}]][уреди извор]

Проблем со авторските права
Проблем со авторските права

Ви благодариме за подигнувањето на [[:Слика:{{{1}}}]]. Меѓутоа, моментално недостигаат информации за статусот на авторските права врз неа. Википедија многу сериозно ги сфаќа авторските права. Доколку не се одреди лиценцата и изворот на сликата, можно е таа да биде избришана во краток временски рок. Ако ги знаете овие информации, можете да додадете ознака за лиценцата на страницата за опис на сликата.

Ако имате какви било прашања, слободно прашајте ги на Википедија:Прашања за авторски права. Ви благодариме за соработката. --

Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]
Оваа предложна документација е превметната од Предлошка:Барање за лиценца/doc [уреди]

Користење[уреди извор]

Белешки за користење на предлошкава
  • Оваа предлошка има еден изборен параметар, каде што треба да се внесе името на сликата (со претставката „Слика:“).
  • Секогаш subst:-увајте го оваа предлошка, внесувајќи {{subst:Барање за лиценца}} наместо {{Барање за лиценца}}.
  • Нема потреба да го оставате вашиот потпис, бидејќи предлошката сама го прави тоа за вас.