Шаблон:Јапонски текст

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Nihongo.svg
Оваа страница содржи јапонски текст. Без правилна поддршка, може да гледате прашалници, квадрати или други симболи наместо канџи и кана.
Икона за документација Шаблонска документација[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Употреба[уреди извор]

Овој шаблон се става на почетокот на статијата за да се предупредат читателите дека може да им требаат посебни пролагодувања за да може правилно да им се прикажат јапонските знаци.

За помал шаблон без слика, користете параметар со празна слика: {{Јапонски текст|image=}}

Видете исто така[уреди извор]

Главен шаблон за предупредување за знаци

Сродни шаблони