Предлошка:Корејски текст

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Hangeul.svg
Оваа страница содржи корејски текст. Без правилна поддршка, може да гледате прашалници, квадрати или други симболи наместо хангул и ханча.
Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Употреба[уреди извор]

Оваа предлошка се става на почетокот на статијата за да се предупредат читателите дека може да им требаат посебни пролагодувања за да може правилно да им се прикажат корејските знаци.

За помала предлошка без слика, користете параметар за празна слика: {{к орејски текст|image=}}

Поврзано[уреди извор]

Главна предлошка за предупредување за знаци

Сродни предлошки