Предлошка:Јапонски текст

Од Википедија — слободната енциклопедија
Nihongo.svg
Оваа страница содржи јапонски текст. Без правилна поддршка, може да гледате прашалници, квадрати или други симболи наместо канџи и кана.
Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Употреба[уреди извор]

Оваа предлошка се става на почетокот на статијата за да се предупредат читателите дека може да им требаат посебни пролагодувања за да може правилно да им се прикажат јапонските знаци.

За помала предлошка без слика, користете параметар со празна слика: {{Јапонски текст|image=}}

Поврзано[уреди извор]

Главна предлошка за предупредување за знаци

Сродни предлошки