Прејди на содржината

Чарли Пут

Од Википедија — слободната енциклопедија
Чарли Пут
Чарли Пут на LG настан во декемвро 2017
Роден(а)Чарлс Ото Пут Џуниор
2 декември 1991(1991-12-02)(32 г.)
Румсон, Њу Џерси, U.S.
Занимање
  • Singer
  • songwriter
  • record producer
Активен2009–present
Музичка кариера
Жанрови
Инструменти
  • Vocals
  • keyboards
  • piano
Издавачи
Соработници
Мреж. местоcharlieputh.com

Чарлс Ото Пут Џуниор ( / p uː θ /, роден на 2 декември 1991 година) е американски пејач, текстописец и продуцент. Неговата првична изложеност дошла преку вирусниот успех на неговите видеа снимени на YouTube .

" Се гледаме повторно" бил објавен како деби сингл на Пут во 2015 година, како ко-композитор, ко-продуцент и ја изведува со Виз Калифа за песната Furious 7 како почит кон Пол Вокер.