Цујоши Китазава

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Цујоши Китазава
Лични податоци
Роден на 10 август 1968(1968-08-10)(55 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Среден ред
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1987–1991 Honda
1991–2002 Tokyo Verdy
Репрезентација
1991–1999 Јапонија Јапонија 58 (3)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Цујоши Китазава (роден 10 август 1968) — јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1991 2 0
1992 11 1
1993 4 0
1994 7 1
1995 14 1
1996 5 0
1997 11 0
1998 3 0
1999 1 0
Вкупно 58 3

Надворешни врски[уреди | уреди извор]