Цукаса Шиотани

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Цукаса Шиотани
Лични податоци
Роден на 5 декември 1988(1988-12-05)(35 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Одбранбен играч
Клупски податоци
Сегашен клуб Sanfrecce Hiroshima
Број 33
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2011–2012 Mito HollyHock
2012– Sanfrecce Hiroshima
Репрезентација
2014 Јапонија Јапонија 2 (0)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

| image =

Цукаса Шиотани

Цукаса Шиотани (роден 5 декември 1988) — јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
2014 2 0
Вкупно 2 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]