Црква „Св. Атанасиј“ - Монтреал

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Coat of arms of the Macedonian Orthodox Church.png
Macedonian cross.svg
Свети Атанасиј
Македонска православна црква
Епархија Американско-канадска
Местоположба
Населено место Монтреал Канада
Општи податоци
Архитектонски опис
Портал „МПЦ“

Свети Атанасијмакедонска православна црква која се наоѓа во Монтреал, Канада.