Црква „Св. Наум Охридски“ - Хамилтон

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Coat of arms of the Macedonian Orthodox Church.png
Macedonian cross.svg
Свети Наум Охридски
Податотека:St Naum of Ohrid Macedonian Orthodox Church, Hamilton, Ontario.png

Поглед на црквата

Македонска православна црква
Епархија Американско-канадска
Местоположба
Населено место Хамилтон Канада
Општи податоци
Архитектонски опис
Портал „МПЦ“

Свети Наум Охридскимакедонска православна црква која се наоѓа во Онтарио, Канада.

Наводи[уреди | уреди извор]