Црква „Св. Наум Охридски“ - Хамилтон

Од Википедија — слободната енциклопедија
Свети Наум Охридски
Податотека:St Naum of Ohrid Macedonian Orthodox Church, Hamilton, Ontario.png

Поглед на црквата

македонска православна црква
Епархија Американско-канадска
Местоположба

Карта

Место Хамилтон Канада
Општи податоци
Архитектонски опис

Свети Наум Охридскимакедонска православна црква која се наоѓа во Онтарио, Канада.

Наводи[уреди | уреди извор]