Црква „Св. Ѓорѓи“ - Пиперево

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Coat of arms of the Macedonian Orthodox Church.png
Macedonian cross.svg
Црква „Св. Ѓорѓи“
St. George's Church (Piperevo) (3).jpg
Македонска православна црква
Епархија Струмичка
Местоположба
Населено место Пиперево
Општина Василево
Држава Македонија
Општи податоци
Покровител Пресвета Богородица
Архитектонски опис
Портал „МПЦ“

Црквата „Св. Ѓорѓи““ — православен храм кој се наоѓа во Пиперево, Општина Василево.

Галерија[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]