Црква „Вознесение Христово“ - Свидовица

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Coat of arms of the Macedonian Orthodox Church.png
Macedonian cross.svg
Вознесение Христово
Church of the Ascension of Jesus (Svidovica) (1).jpg
Македонска православна црква
Епархија Струмичка
Местоположба
Населено место Свидовица
Општина Струмица
Држава Македонија
Општи податоци
Покровител Вознесение Христово
Изградба 2012
Архитектонски опис
Портал „МПЦ“

„Вознесение Христово“христијански храм кој се наоѓа во Свидовица, Општина Струмица.