Хирошиге Јанагимото

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Јапонија Хирошиге Јанагимото
Лични податоци
Роден на 15 октомври 1972 (1972-10-15) (49 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Одбранбен играч
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1991–1998 Sanfrecce Hiroshima
1999–2002 Gamba Osaka
2003–2006 Cerezo Osaka
Репрезентација
1995–1997 Јапонија Јапонија 30 (0)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари.
† Учества (Голови).

Хирошиге Јанагимото (роден 15 октомври 1972) — јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1995 12 0
1996 13 0
1997 5 0
Вкупно 30 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]