Хидеаки Китаџима

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Хидеаки Китаџима
Лични податоци
Роден на 23 мај 1978 (1978-05-23) (45 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Напад
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1997–2002 Kashiwa Reysol
2003–2005 Shimizu S-Pulse
2006–2012 Kashiwa Reysol
2012–2013 Roasso Kumamoto
Репрезентација
2000 Јапонија Јапонија 3 (1)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Хидеаки Китаџима (роден 23 мај 1978) — јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
2000 3 1
Вкупно 3 1

Надворешни врски[уреди | уреди извор]