Хадеборн

Од Википедија — слободната енциклопедија
Хадеборн
Местоположба
Физички особености
УстиеВипер (Зале)
Особености на сливот

Хадеборн е река во Саксонија-Анхалт, Германија.

Поврзано[уреди | уреди извор]