Фјодоров (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Фјодоров
Округ
Фёдоров ауданы
Грб на Фјодоров
Грб
Fyodorov District Kazakhstan.png
Координати: 53°37′53″N 62°42′28″E / 53.63139° СГШ; 62.70778° ИГД / 53.63139; 62.70778
Држава Казахстан
ПокраинаПокраина Костанај
ЦентарФјодоровка
Часовен појас+6 (UTC+6)
Мреж. местоhttp://fedorovka.kostanay.gov.kz

Фјодоров (казашки: Фёдоров ауданы) е округ во Казахстан во покраината Костанај со центар град Фјодоровка.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]