Филип (Јужна Дакота)

Од Википедија — слободната енциклопедија

Филип (англиски: Philip) е град и седиште на округот Хаакон, Јужна Дакота, САД.[1] Според пописот на населението од 2010 година, Филип имал 779 жители.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „How much do you know about your county?“. County Explorer (англиски). Посетено на 2020-07-17.