ФК Лирија (Грнчари)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

ФК Лирија е македонски фудбалски клуб од село Грнчари, Општина Ресен. Клубот се натпреварува во Општинска Фудбалска Лига Ресен.