ФК Лешани

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

ФК Лешани е македонски фудбалски клуб од село Лешани, Општина Дебрца. Клубот настапува во 3 МФЛ - Југозападен регион.