ФК Единство (Милино)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

ФК Единство е македонски фудбалски клуб од село Милино, Општина Лозово. Во овој клуб својата кариера ја има почнато Мирсад Јонуз.