ФК Дебрца

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

ФК Дебрца, познат и како Дебарца - македонски фудбалски клуб од село Белчишта, Општина Дебарца. Клубот се натпреварува во 3 МФЛ - Југозападен регион. Во ФК Дебарца својата кариера ја има почнато познатиот македонски репрезентативец, Данчо Целески.