ФК Ботун

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

ФК Ботун е македонски фудбалски клуб од село Ботун, Општина Дебрца. Клубот се натпреварува во Општинска Лига Охрид.


Клубот е формиран далечнада 1948 година од група на интуисти кои имале желба и успеале во тоа