Улул

Од Википедија — слободната енциклопедија
Сателитска снимка на Улул.

Улул е остров, дел од атолот Намонуито, во сојузната држава Чук во Микронезија.[1] Островот е најзападен во атолот и е една од општините во државата.[2]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Statoids.com, retrieved December 8, 2010]
  2. Oceandots - Namonuito Atoll

Координати: 8°34′52″ N; 149°41′06″ E / 8.5812° СГШ; 149.685° ИГД / 8.5812; 149.685