Улица Горчакова (Московско метро)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Улица Горчакова

У́лица Горчако́ва
Општи информации
МестоЈужноје Бутово
Југозападен административен округ
Москва
 Русија
СопственикМосковски Метрополитен
ЛинииЛинија Бутовскаја (Московско метро) Бутовскаја
Перони1
Колосеци2
Поврзана соАвтобус: с53, 146, 441, 802
Објект
Длабочина+9,5 метри
Нивоа на пероните1
Паркингне
Пристап за инвалидида
АрхитектЛ. Л. Борзенков
Други информации
Код на станицата194
Историја
Отворена27 февруари 2014

Улица Горчакова (руски: У́лица Горчако́ва) — станица на московското метро во Јужноје Бутово, Москва, Русија. Се наоѓа на линијата Бутовскаја, помеѓу станиците Булевар Адмирала Ушакова и Бунинскаја Алеја.