Узункол (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Узункол
Округ
Ұзынкөл ауданы
Држава Казахстан
ПокраинаПокраина Костанај
ЦентарУзункол
Часовен појас+6 (UTC+6)

Узункол (казашки: Ұзынкөл ауданы) е округ во Казахстан во покраината Костанај со центар град Узункол.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]