Прејди на содржината

Турханли

Од Википедија — слободната енциклопедија


Турханли
Турханли во рамките на Егејска Македонија
Турханли
Местоположба на Турханли во Егејска Македонија
Турханли на карта

Карта

Шифра во ЕЛСТАТ 0706020102

Турханлисолунско село во Егејска Македонија, Република Грција.

Географија и местоположба[уреди | уреди извор]

Историја[уреди | уреди извор]

Стопанство[уреди | уреди извор]

Демографија[уреди | уреди извор]

Општествени установи[уреди | уреди извор]

Културни и природни знаменитости[уреди | уреди извор]

Редовни настани[уреди | уреди извор]

Личности[уреди | уреди извор]

Култура и спорт[уреди | уреди извор]

Иселеништво[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]