Тулкибас (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Тулкибас
Округ
Түлкібас ауданы
Држава Казахстан
ПокраинаПокраина Јужен Казахстан
ЦентарТурар Рискулов
Часовен појасEast (UTC+6)

Тулкибас (казашки: Түлкібас ауданы) е округ во Казахстан во покраината Јужен Казахстан. Центар е градот Турар Рискулов.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]