Трам

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Трам може да се однесува на следниве места во Германија:

  • Трам (Лауенбург) — општина во округот Војводство Лауенбург, Шлезвиг-Холштајн
  • Трам (Мекленбург) — општина во округот Лудвигслуст-Пархим, Мекленбург-Западна Померанија