Прејди на содржината

Тошихиро Јамагучи

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Тошихиро Јамагучи
Лични податоци
Роден на 19 ноември 1971(1971-11-19)(52 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Среден ред
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1993–1996 Gamba Osaka
1996–1997 Kyoto Purple Sanga
1998–2000 Sanfrecce Hiroshima
Репрезентација
1994–1995 Јапонија Јапонија 4 (0)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Тошихиро Јамагучи (роден 19 ноември 1971) — јапонски фудбалер.

Статистика

[уреди | уреди извор]
Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1994 2 0
1995 2 0
Вкупно 4 0

Надворешни врски

[уреди | уреди извор]