Теш

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Каменот од Палермо од блиску. Теш е број 5.

Теш бил прадинастички фараон на Стариот Египет.

Поврзано[уреди | уреди извор]