Тецуџи Хаширатани

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Тецуџи Хаширатани
Лични податоци
Роден на 15 јули 1964 (1964-07-15) (58 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Одбранбен играч
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1987–1992 Nissan Motors
1992–1998 Verdy Kawasaki
Репрезентација
1988–1995 Јапонија Јапонија 72 (6)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари.
† Учества (Голови).

Тецуџи Хаширатани (роден 15 јули 1964) — јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1988 5 1
1989 10 0
1990 6 1
1991 2 1
1992 11 0
1993 14 2
1994 9 1
1995 15 0
Вкупно 72 6

Надворешни врски[уреди | уреди извор]