Прејди на содржината

Теизо Такеучи

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Теизо Такеучи
Лични податоци
Роден на 6 ноември 1908(1908-11-06)
Роден во Јапонија
Починал на 12 април 1946(1946-04-12) (возр. 37)
Позиција Одбранбен играч
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
Tokyo Imperial University LB
Репрезентација
1930–1936 Јапонија Јапонија 4 (0)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Теизо Такеучи (роден 6 ноември 1908) — јапонски фудбалер.

Репрезентативна кариера

[уреди | уреди извор]

Теизо Такеучи бил член на јапонската репрезентација на Летните олимписки игри 1936.

Статистика

[уреди | уреди извор]
Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1930 2 0
1931 0 0
1932 0 0
1933 0 0
1934 0 0
1935 0 0
1936 2 0
Вкупно 4 0

Надворешни врски

[уреди | уреди извор]