Прејди на содржината

Тајната на мојот успех

Од Википедија — слободната енциклопедија

Тајната на мојот успех (англиски: The Secret of My Success) е американски филм од 1987 година, во режија на Херберт Рос. Главните улоги ги толкуваат: Мајкл Џеј Фокс и Хелен Слејтер.

Содржина[уреди | уреди извор]

Брентли Фостер (го ига Фокс) е образовано момче од Канзас, кое отсекогаш сонувало да стане познато во Њујорк. Но, кога ќе пристигне таму, тој сфаќа дека е многу тешко да се најде работа, но и девојка. Брентли го посетува својот вујко, кој е сопственик на голема компанија и добива работа во одделот за испорака на поштата.[1] [2] [3]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Антена, број 859, 12.12.2014, стр. 22.
  2. Антена, број 869, 20.2.2015, стр. 22.
  3. „Тајната на мојот успех“, Антена, број 888, 3.7.2015, стр. 25.