Тацуја Танака

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Тацуја Танака
Tatsuya Tanaka.jpg
Лични податоци
Роден на 27 ноември 1982 (1982-11-27) (40 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Напад
Клупски податоци
Сегашен клуб Albirex Niigata
Број 14
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2001–2012 Urawa Reds
2013– Albirex Niigata
Репрезентација
2005–2009 Јапонија Јапонија 16 (3)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари.
† Учества (Голови).

Тацуја Танака (роден 27 ноември 1982) — јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
2005 2 1
2006 4 0
2007 2 0
2008 4 1
2009 4 1
Вкупно 16 3

Надворешни врски[уреди | уреди извор]